Kabin Altı Tezgah Üstü Aydınlatma Çeşitleri

Karar vermeniz gereken ilk şey, kabin ışık kaynağının altında kablolu veya kablolu olmayan bir şey isteyip istemediğinizdir. Kablolama basit olsa da, kabin altındaki kabloların ışıklandırması için 120 volt sağlamak için hala bir güç kaynağına bağlamak zorunda kalacaksınız.

Kabin Altı Tezgah Üstü Aydınlatma Çeşitleri

Mutfakta, ofiste veya özel masanın üstünde olmasına bakılmaksızın, bazı durumlarda, çalışma alanınızın fazladan ışığa ihtiyacı vardır. Kabin aydınlatması altında , tezgah aydınlatması olarak bilinen, bazı kablolu aydınlatma seçenekleri kullanılabilir durumda olsa da, daha kullanışlı yeni modeller mevcut. Seçeneklerinizi daraltmayın, her tür tezgah aydınlatması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Puck Işıkları

Hokey diski şekli olarak adlandırılan disk ışıkları , kabin aydınlatması altında son derece iyi bilinen bir çeşittir.
Disk ışıkları, kullandığınız yere ve tercihe dayanan xenon, halojen veya LED ışıklarından yararlanabilir. Renk oluşturma sizin için önemliyse ve 100 civarında CRI arıyorsanız, o zaman xenon ve LED’ler en çok aradığınız şeydir. Olması gerektiği gibi, güvenilir ve düşük sıcaklığa sahip bir ampul yayma konusunda daha fazla endişeleniyorsanız, o noktada LED ile çalışır. Düzenli olarak puck ışıkları, pille çalışan modellerde, yalnızca kabinin alt tarafına yapışarak bulunabilir, bu da kiralama yapan veya kablolama ışıklarını yönetme arzusu olmayan kişiler için pratik bir seçimdir.

puck tezgah aydınlatma

LED Armatürler

Tezgah üstü aydınlatması için en yeni ve en üretken seçim LED kurulumları ve LED ışık çubuklarıdır. Montaj vidaları ve kurulum talimatları, genellikle kolay kurulum için kutusunda bulunur. Bu tip tezgah üstü lambalar en fazla uyarlanabilir, çünkü LED’ler herhangi bir renge bürünebilir ve anında ayarlanabilir. LED armatürlerinin, ışık çubuklarından daha geniş olduğunu unutmayın. Genel olarak CRI ve ısı dağılımı söz konusu olduğunda en iyi seçenek.

evde led aydınlatma

LED Teyp Aydınlatma

Kabininizin altında bir ışıklandırma gerektiğini ve disk ışıklarıyla alacağınızdan daha fazla ışığa ihtiyacınız olduğunu varsayalım. Zorlayıcı bir finansal karar ile cevap LED şerit aydınlatma olacaktır. Bunlar mini devreler gibi esnek bantların ince şeritleri olarak tasarlanmıştır. Bu şeritler kolayca gizlenir veya küçük alanlara sığabilir. LED şerit ışıkları parlak olmadığı için, bu ürünler genellikle vurgulamak ve vurgulamak için veya zaten iyi bir aydınlatma kaynağına sahip olan odalarda kullanılır.

tezgah üstü led şerit aydınlatması

Floresan Armatürler

Genellikle evde tercih edilen aydınlatma türü olan floresan armatürleri yukarıdaki örnekler kadar aydınlatma sağlamaz. Floresan armatürlerin tercih edilmesinin ilk sebebi ekonomik olmalarıdır. Eğer mutfağınıza bir hava katmak istiyorsanız, ilk tercih edeceğiniz aydınlatma türü olmayabilir.

tezgah üstü floresan aydınlatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir