İade, Değişim, İptal

İADE, DEĞİŞİM ve İPTAL KOŞULLARI

İş bu sözleşmede bundan sonra müşteri (alıcı), www.seymenaydinlatma.com (Seymen Aydınlatma SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.) “Seymen Aydınlatma” olarak geçecektir.

1) İADE

1.a.) Alıcı’nın, hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeden malı teslim aldığı veya malın gönderildiği adresteki 3. kişi ya da kuruluşlara teslim edildiği tarihten itibaren on dört (14) gün içerisinde malı reddederek ya da iade ederek sözleşmeden cayma hakkı vardır.

2.a.) Alıcı cayma hakkını sipariş numarası ve e-posta adresi girilerek online olarak yapılmalıdır. Alıcı cayma hakkı kullandığı durumda anlaşmalı kargo firması aracılığı ile cayma hakkı kullanılan malların Seymen Aydınlatma ‘a iade edilmesi gerekmektedir.

3.a.) Bu hakkın kullanılması halinde, alıcı cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on (10) iş günü içerisinde malın tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak ve satış faturası aslı ile Seymen Aydınlatma’ a göndermesi zorunludur. Bu mal ve belgelerin ulaşmasını takip eden on dört (14) iş günü içerisinde mal bedelinin alıcının banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için Seymen Aydınlatma ilgili banka nezdinde gerekli iş ve işlemleri yapacaktır.

2 ) DEĞİŞİM

1.a.) Alıcının Seymen Aydınlatma’dan (www.seymenaydinlatma.com) satın almış olduğu bir ürünü başka bir ürünle değiştirmek istediğinde, kargo aracılığı ile alıcıya ulaşan İade-Değişim formunda değişim talep ettiğinizi belirterek fatura ve irsaliye ile birlikte gönderim adresine alıcının göndermesi gerekmektedir. İade-Değişim formunda değişimde bulunmak istenilen ürünün, ürün kodunu ya da model numarasını yazması gerekmektedir.

2.a.) Değişim talebinde bulunduğunuz ürün ile satın almış olduğunuz ürün arasında fiyat farkı var ise;

2.a.b) Oluşan fiyat farkı müşteri tarafından karşılanması gerektiği durumlarda fiyat farkının Seymen Aydınlatma’nın banka hesaplarına ödenmesinden sonra değişim talebinde bulunulan ürün, müşteri adresine kargo aracılığı ile gönderilir.

2.b.) Oluşan fiyat farkı Seymen Aydınlatma tarafından karşılanması gerektiği durumlarda, bu mal ve belgelerin ulaşmasını takip eden on dört (14) iş günü içinde mal bedelinin alıcının banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için Stephan ilgili banka nezdinde gerekli iş ve işlemleri yapacaktır.

3) İPTAL

1.a) Alıcı tarafından iptali istenilen ürüne ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on (10) iş günü içerisinde malın tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak ve satış faturası aslı ile Seymen Aydınlatma’ya göndermesi zorunludur. Bu mal ve belgelerin ulaşmasını takip eden on dört (14) iş günü içerisinde mal bedelinin alıcının banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için Seymen Aydınlatma ilgili banka nezdinde gerekli iş ve işlemleri yapacaktır.

4) İADE-DEĞİŞİM-İPTAL Koşullarının geçersiz olduğu haller.

1.a) Malın kendi ve varsa içeriğindeki kutusu, silme bezi, garanti belgesi, temizleme kiti v.b. herhangi diğer içeriklerin zarar görmesi halinde.

1.b) Alıcı’nın malı teslim aldığı ya da malın gönderildiği adresteki 3. Kişi ya da kuruluşa teslim edildiği tarihten itibaren on dört (14) iş günü içerisinde cayma hakkını kullanacağına dair bildirimde bulunmaması halinde.